Jak stworzyć kanał RSS

Kanał informacyjny RSS może być używany do komunikowania się z grupą docelową. Jest to idealny sposób powiadamiania ludzi o nowych treściach na Twojej stronie bez konieczności ciągłego odwiedzania Twojej witryny. Możesz wysyłać biuletyny do swoich czytelników bez konieczności korzystania z poczty e-mail i ryzyka oskarżenia o spamowanie. Będziesz czuć się komfortowo wiedząc, że osoby, które proszą o Twój kanał, są nim faktycznie zainteresowane, ponieważ aktywnie go subskrybują. W tym artykule wyjaśnimy, jak stworzyć własny kanał informacyjny RSS.

Istnieje kilka sposobów na utworzenie pliku RSS, możesz robert makłowicz użyć edytora zaprojektowanego do tego celu lub możesz utworzyć plik za pomocą prostego edytora tekstu. Ten drugi będzie wymagał nauczenia się trochę XML, podczas gdy pierwszy zrobi za Ciebie trudną część. Na początek opiszę plik RSS, jest kilka wersji i pokażę Wam wersję 2.0, najnowszą wersję RSS.

Plik RSS wygląda jak plik HTML, z wyjątkiem tego, że ma inne znaczniki, a pliki kończą się na .rss lub .xml, a nie .html. Plik składa się z informacji nagłówka i informacji o pozycji, informacje o pozycji zawierają aktualne wiadomości.

Pierwsza sekcja pliku zawiera informacje nagłówka. Oznacza to, że plik jest plikiem XML i jego wersją, użytym kodowaniem i wersją RSS, której używasz. Ta część pliku jest obowiązkowa. Następny jest tag kanału, który obejmuje całą resztę pliku. Po nim następuje tytuł, opis i link, które wyjaśniają, o czym jest kanał i z jaką witryną jest powiązany. Ostatnią częścią nagłówka są opcjonalne informacje o obrazie. Jeśli użyjesz tego, oprogramowanie, które jest używane do analizowania lub odczytywania twojego pliku, może wyświetlać mały obrazek, taki jak logo.

Author: